Barbie: Vstupte do Barbielandu v nejrůžovějším traileru všech dob

Jednadvacátého července na sebe v kinech narazí dva protipóly. Premiéru bude mít temný Nolanův Oppenheimer, ve vedlejším sále potom růžově laděná komedie Barbie. Právě druhý jmenovaný snímek se představil v prvním pořádném traileru, který dává jasně najevo, co nás to vlastně v létě čeká. Původní teaser se nesl v duchu kultovní Vesmírné Odysey.

Panenka žijící v Barbielandu je vyloučena, protože není dostatečně dokonalá, a vydává se za dobrodružstvím do skutečného světa. Ken, až po uši zamilovaný do svého protějšku, a jeho žluté kolečkové brusle ji ale nenechají ve štychu. Začíná dobrodružství, jaké ve světě filmu ještě nemá obdoby. Margot Robbie a Ryan Gosling v titulních rolích, v těch vedlejších pak Will Ferrell, Michael Cera, Kate McKinnon nebo Simu Liu.

Barbie napsala režisérka Greta Gerwig spolu s Noahem Baumbachem. Oba jsou známí tím, že zobrazují některé drsné životní skutečnosti – často však s humorem, takže jejich pojetí světoznámé postavy je o to zajímavější. Will Ferrell, který hraje generálního ředitele společnosti Mattel (která panenku Barbie vytvořila), v jednom z rozhovorů naznačil, že film bude satirou na patriarchát a zároveň kritikou společenských standardů a standardů krásy kladených na ženy.

Související film